FK JAGODINA

Ovo je forum navijača FK Jagodina

HomeHome  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Iznesite utiske, predloge...

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Admin
Admin

Broj poruka : 157
Datum upisa : 2007-12-12

PostSubject: Iznesite utiske, predloge...   Wed Oct 14, 2009 1:14 pm

Cool
Back to top Go down
http://www.libra-design.rs
Zeljko

Broj poruka : 83
Datum upisa : 2008-05-25

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Sat Oct 17, 2009 3:29 am

O utiscima nemogu da pricam jer ne zivim u Srbiji ali bih imao predloga u vezi ove akcije.

Svidja mi se ovo sa posetom skolama ali takodje mislim da bi bilo lepo ako bi recimo decu (i njihove roditelje) iz skole koju posetite pozvali u goste na sledecem mecu .
Trebalo bi napraviti jedan klupski bilten (novinu)"JAGODINA NAVIJA"koji bi izlazio mesecno i koji bi pisao o odigranim utakmicama,o treninzima,izvestavo kako su prosla gostovanja u "tom i tom "gradu i sve to potkrepio slikama pa onda intervjui sa igracima itd..itd.Te klubske novine bi se prodavale na mecevima Jagodine na samom stadionu .sa lepim i simpaticnim curama koje bi stajale na ulazu i kasnije isle medju ljude na tribinama i prodavale ih i to za neku simbolicnu cenu(dok se ljudi ne zainteresuju).A mogli bi i skolama da podelite da se klinci zainteresuju za klub a i njihovi roditelji .Jer sam siguran da ce ocevi to citati kad klinci donesu kuci i tako vremenom poceti da se interesuju i za Fk Jagodinu a ne samo za Beogradske blizance.Takodje mislim d a nebi bilo lose da se odradi jedan Flayer u vezi ove akcije i da s epodeli narodu uz kupljenu akrtu po ovim medjugradskim autobusima i tako animiraju ljudi iz okolnih sela, da se uz kartu deli i u zoloskom vrtu,muzeju vostanih figura u akva parku,kaficima..jednostavno svuda gde dolaze ljudi.
Ja neznam i nemogu da vidim dali se ova akcija reklamira na TV Palma Plus?Ako ne treba da se snime reklamni spotovi sa igracima FK Jagodina koji ce pozivati ljude da dodju na stadion i to vrteti po nekoliko puta na dan (netreba previse jer ljudima dosadi)u udarnim terminima .Koliko je televizija je mocna po pitanju animiranja ljudi to i sami znate.Isto ovo vazi i za radio.

A takodje imam jednu ideju vezanu za clanske karte . Gledam nesto ,silom prilika,ponekad ovaj Grand i onu njihovu foru sa jedinstvenom najnizom ponudom,koju sad svi primenjuju , to ne bi bilo lose da se uradi sa clanskim kartama .Najniza jedinstvena dobija clansku kartu FK Jagodina (dres ,prisustvovanje treningu itd..itd).I to treba bas zavrteti na TV i Radiju em ce biti para em ce stadion biti puniji. Onda dobitnika slikate i objavite u onim klubskim novinama pa interviju sa njim itd itd.
Takodje predlazem vama iz marketinga da izvrsite neku vrstu pritisaka na Upravu da se malo potrudi kod FSS u vezi gostovanja reprezentacije .Za pocetak bili bi dovoljna mlada reprezentacija dok se ne steknu svi potrebni uslovi za A selekciju (citaj:zavrsi stadion).To ce privuci mnoge ljude na stadion i eto idealne prilike animiranje ljudi FK Jagodinom a i dodatnom zaradom.

Ideja ima milion samo treba volje da se radi a nadam se da to imate.Jer marketing sluzba mora i moze da donese fine pare klubu samo mora da nastupi dosta ozbiljnije. Sta mislim pod tim ozbiljnije e pa OVO http://www.fkjagodina.org.rs/shop/ naravno ne mislim tu na sam online shop koji je po meni dobro odradjen ali mi smeta slika ove prodavnice iznad u kojoj mogu da se kupe dresovi i sl.I sam sajt da se malo sredi i nasminka galerija slika jer ima svacega i totalni je nered,da se ubace slike likova iz uprave sa kontaktom i email adresom (ako znaju uopste da upale komp) sve to daje ozbiljnost i lepsu sliku o jednom klubu.Takodje sajt treba biti stalno bombardovan novim sadrzajima jer to donosi vecu posetu (to valjda znate i sami) a internet je takodje veoma mocan i sve vise i vise interesuje i utice mlade sirom Srbije a samim tim i Jagodine i okolnih sela pa se eto i time mogu privuci novi navijaci.
Ja bi recimo bio sretan kad bi onu sliku iznad shopa zamenio logom PIROMAX-a (sa adresom gde se nalazi prodavnica) jer ovo je prilicno NEOZBILJNO za jedan fudbalski klub .Svi mi zelimo i tezimo tome da nasha Jagodina dobije ozbiljan fudbalski klub ali kad neko sa strane dodje na sajt i vidi da nas FK prodaje svoje stvari u prodavnici ispred koje stoje decija kolica i plisane mede to je veoma neozbiljno i stvara neozbiljnu sliku o klubu.Neznam mozda gresim ali moje misljenje je tako.
Takodje vam predlazem da napravite jedan reklamni Baner (Jagodina navija) sa linkom na oficijelni sajt kuba ,za ostale sajtove , baner code da postavite da moze da se prekopira i stavi na drugi sajt (oni koji to zele) i tako promovisete akciju "Jagodina navija"i oficijelni sajt.Jer znam da dosta sela oko Jagodine imaju svoju internet prezentaciju pa mozda su zainteresovani da preuzmu baner i tako osveze svoj sajt a ujedno i vama izadju u susret sa promocijom akcije .A i dici ce vam posetu oficijelnom sajtu Fk-a jer ce klikom na Baner "JAgodina navija"posetioci drugih sajtova ce biti usmereni na oficijelni sajt kluba ,e sad kad neko tako dodje na sajt onda je bitno da ima sta d a procita jer samot ako ce doci opet i opet i opet a mozda ga uskoro vidimo i na stadionu .

Sve u svemu vise aktivnosti ,izmedju ostalog i na internet prezentaciji jer ja se prvi smorim kad dodjem a vi nedelju ili dve drzite istu vest na glavnoj strani.
Evo primer ,sutra gostujemo Partizanu a o tome ni reci nema .Intervju Cilinseka "Cilinšek: Partizan ima krizu rezultata i igre " moram da procitam na mondu a ne na glavnoj prezentaciji kluba.Ovima sa Monda nije bilo tesko da ga pitaju za misljenje a dali je vama to mozda palo napamet da ga pitate ?Takodje mi se cini da prezentacije novih igraca niste ni odradili.Ispravite me ako gresim.A o novim slikama stadiona bolje netju ni da pocinjem ioako ste pre skoro 2 meseca obecali da ce biti postavljene.Wink
NEbih zeleo nekog da uvredim i da pomislite da non stop nesto popujem ovde ali tako se ne dobijaju posetioci i novi navijaci /simpatizeri za klub.Narod MORA BUKVALNO DA SE TRUJE SVIM SREDSTVIMA (a najvise medijima ) fudbalskim klubom i vestima o njemu jer samo tako ce rasti interesovanje za taj klub i poseta (naravno uz sportske rezultate).

Malo sam skrenuo sa teme nadam se da ne zamerate

Svako dobro.

PS: Izvini Admine ali ako vam treba pomoc u azuriranju sajta tu sam ionako sam 2.-3 sata dnevno vezan za net pa mi ubacivanje nekih novosti nebi pricinjavao nikakav problem.
Back to top Go down
Jovana

Broj poruka : 47
Datum upisa : 2008-10-12

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Sat Oct 17, 2009 5:52 pm

sve je to lepo..nzm da l' klub ima pare...
Back to top Go down
Zeljko

Broj poruka : 83
Datum upisa : 2008-05-25

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Sat Oct 17, 2009 7:08 pm

Pa pitao je za ideje a nije rekao koliko ima para.

Flayeri ne kostaju milijardu (ovde 5000 flayera kosta nekih 100.- franaka ),Palma bi nam sigurno na neki nacin izasao u susret sa spotom na TV,a i ova fora sa sms-om se radi u dogovoru sa firmom po sistemu na prim. poruka 30 din ,10 din vama 20 dinara nama u zavisnosti kako se dogovore.A i reklama na radiju takodje nije bas preskupa.

Ovo sto se tiche sajta moze sam da odradi i to klub netje kostati nista sem malo dobre volje admina i njegovog vremena.
Back to top Go down
mikiaki04

Broj poruka : 51
Datum upisa : 2009-03-17

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Sun Oct 18, 2009 1:56 am

Bas je super sto je krenula akcija. Vise puta jos dosta ranije sam apelovao da je klubu potrebna akcija. Treba neko iz marketinga da cita ove predloge forumasa ,ima tu zaista dobrih ideja i time da upotpunjuju ovu akciju JAGODINA NAVIJA. Imam konkretan predlog, a voleo bih da vidim sta drugi misle o tome?
1. Da svako ko kupi sal Fk Jagodina ima propusnicu za severnu tribinu do kraja sezone. Da bude kao pretplatna karta. Ko se pojavi na kapiji severne tribine bez sala naravno mora da ima kartu kako bi usao na stadion.
Mislim da bi se time povecala gledanost, ljudi snabdeli navijackim rekvizitima i time nacinili jedan krupan korak tj. pravu akciju. Naprimer, ko gleda SOS kanal ili slusa Rado S ,Crvena Zvezda od pocetka sezone ima akciju za istocnu tribinu , svako dete koje dodje na Marakanu i ponese sa sobom djacku knjizicu, to mu predstavlja propusnicu za utakmicu. Pretplatna karta za sever na Marakani za ovu sezonu je 1000 din. Naravno da im je bounce bounce bounce onda onoliki prosek gledanosti na svakoj utakmici,jer imaju non stop akcije vec duzi niz godina. Mi smo sada krenuli i to je stvarno dobro za nas grad i nas Fk Jagodina i treba dalje da se nastavi.
Pa zasto onda ne bi mogli mi u Jagodini da priustimo ljudima da uz kupovinu navijackog sala to na neki nacin bude pretplatna karta za ovu sezonu? [u]ZA NAS JAGODINSKI PLAVO BELI SEVER.[/u]
Back to top Go down
Blue_Army

Broj poruka : 36
Datum upisa : 2009-09-02

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Wed Oct 21, 2009 10:11 am

Sve je to lepo smisljeno,ali nikako da se odradi.Ljudi severna tribina treba da navija,lako ju je popuniti,ali je tesko podici nekoga da navija....!!!Respect svi na ZAPAD !!!
Back to top Go down
http://www.armija-jagodina.tk
XIGO

Broj poruka : 31
Datum upisa : 2010-01-25

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Wed Feb 17, 2010 2:10 am

dobra akcija!
u principu trebalo bi stvoriti kod ljudi osecaj pripadnosti klubu, da uspeh kluba dozivljavaju kao svoj, da im stadion bude mesto na kome mogu da gledaju dobar fudbal, da imaju odredjen komfor, a tim igra atraktivno i borbeno.
takodje treba vrsiti promociju kod dece da preko sporta i svog kluba mogu da predtave sebe i svoj grad, i da se na stadionu oseca neki duh grada i zajednistva, i ljubavi prema svom mestu! takodje treba iskoristiti uspehe nase reprazentacije i privuci decu da treniraju taj fudbal tj da ga zavole jer u zadnje vreme su neki drugi sportovi popularniji!
normalno da sve to traba da prati sportski deo i rezultat i mozda malo veca ulaganja koja ce se vratiti, jer je ipak sve to promocija za jagodinu.
i naravno slazem se sa tim da mediji kreiraju sve pa tako i popularnost necega, pa samim tim treba forsirati fudbal u gradu preko medija!

mozda bi i resenje bilo osnivanje neke balkanske lige ili kupa, sto ne znam kolko je bas realno, koje bi bilo trece po rangu takmicenje posle lige sampiona i kupa uefa, da i timovi koji ne igraju evropu sredom igraju utakmice sa solidnim balkanskim timovima sto bi bilo i ekonomski isplativo, ali to otom potom, to je vec ozbiljna stvar, ali ne i nerealna jer tako nesto postoji u kosarci, nasi timovi igraju sa timovima okolnih zemalja...
Back to top Go down
BlueBoy

Broj poruka : 60
Datum upisa : 2008-06-06

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Thu Feb 18, 2010 1:32 am

XIGO wrote:

mozda bi i resenje bilo osnivanje neke balkanske lige ili kupa

Е са тим ћемо да се усрећимо... И то посебно ФК Јагодина!
Па 90% клубова у Србији би се распало оснивањем те лиге... Партизан,Ц.звезда,Војводина и ОФК-а у лигу а ови остали нек суботом играју фудбал а осталим данима нек возе такси или истоварају џакове. Пошто знам на шта се циља (Хрватска, БиХ, Црна Гора, FYROM, Словенија), једино ко би имао корист је, ево конкретно, Хрватска! Да не набрајам разлоге, популаризација клубова, привлачење спонзора, сврставање једног Осијека у исти џак са ПФК и ЦЗВ, више могућности за европске трансфере а нама који имамо најјачу лигу у региону не би много што шта променило (можда вечитима)... Мањи клубови би играли некакву Лигу Србије која би изгубила на значају због те Југословенске која би била преча од свега, посебно тимови који немају ничију подршку и којима треба пул спонзора... Који ће спонзор да уложи у Борац Чачак поред Војводине која игра ту "већу" лигу а камоли то ко ће да уложи нпр. у Раднички Крагујевац, Ниш, у Партизан из Косовске Митровице!!!?????!?!???... Циљ је некакво повезивање великих центара и стварање могућности клубовима из већих градова да се лакше домогну Суперлиге! Јер то на тај начин што ћемо да плаћамо Динаму Загреб, Хајдуку Сплит и осталима а наше бедне а квалитетне клубове да спуштамо у још нижи ранг од овог садашњег (дал постоји ниже!)!
Решење за подршку и навијање сигурно не би могло да буде та лига, многи сматрају да би та лига довела публику... Нема шансе, на утакмице би долазиле само навијачке групе И хулигани (значи одвојио сам навијаче од хулигана, то да се зна!), поруке и песме на стадиону би се углавном састојале од "Убиј убиј убиј..., смрт..., живео (тај и тај) итд", питање је дал би се могло на гостовање отићи мирно по земљи, прелазивши границе и путујући кроз места те друге државе!
Та лига би у сваком случају довела до Балканског фудбалског рата, до фудбалског тероризма буквално!
Back to top Go down
XIGO

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Fri Feb 19, 2010 2:28 am

pa ja i nisam mislio uopste na hrvatsku Smile
mislio sam na grcku, bugarsku, rumuniju, tursku crnu goru, makedoniju....sve zemlje na balkanu koje zele da se prikljuce, ne bivsa sfrj jer tu nema kvaliteta.
a sto se tice ostalih klubova, pa igrace kao i do sad, nista im se ne oduzima ovi klubovi bi i dalje igrali nasu ligu plus balkanski kup(kao sto se igra kup uefa), ionako ostali igraju samo subotom, to bi bio plus za ove ostale ofk, jagodina, napredak vojvodina..., pa samim tim bi se to odrazilo na druge klubove jer bi se povecao kvalitet, i svi bi se borili za visu poziciju, dakle nista se ne bi oduzelo samo bi se dodalo. zamisli u jagodinu gostuje paok ili dinamo iz bukuresta kluz, trabzon, levski, buducnost, aris, maribor.....
od toga bi svi imali interesa, jer je svakom klubu u ovim zemljama u interesu da igra sreda-subota, a i rivalitet na balkanu je veliki a bio bi i solidan kvalitet.
Back to top Go down
BlueBoy

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Fri Feb 19, 2010 10:00 pm

Онда извини, мислио сам да си за ову ЕКС-Ју лигу. А и овај твој предлог не би баш могао да заблиста. Где ћеш Олимпијакос, ПАОК, Фенербахче у исту лигу са Могреном и нпр. Работничким!?
А то да би се ове сада слабије екипе бориле за виши ранг у домаћим лигама, то јесте али од тога нема вајде. Опет ти кажем, а ево сад си ти додатно то потрвдио кад си навео Грчку и Турску а то је да би самим стварањем те лиге (у којој би између осталих учествовали Партизан,Ц.звезда, Динамо Загреб, Фенербахче, ПАОК, Олимпијакос, Галатасарај, Локомотива, Стеауа, Клуж) домаћи шампионати претрпели огроман пораз највише у смислу јачих спонзора и гледалаца. Можда би Србија коначно добила новог шампиона (да то не буду вечити) али за кога? Опет ти кажем, пре ћу да купим карту и у БГ-у некол'ко пута годишње да видим Фенер, ПАОК, Стеауу и остале велике клубове него да у Јагодини гледам борбу за титулу између истоимене и Јавора. То ти је пример велике већина која тако размишља. А друга ствар, сад колико толико мањи клубови учествују у Европи, сваке године имамо неки мали сиромашни тим као представника у Евро-такмичењима а оснивањем те лиге, бар колико сам ја упознат, пласман у Евро-такмичења имаће само одговарајућепласирани тимове из те лиге. Нико из домаћих првенства не би играо ван...
Back to top Go down
XIGO

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Fri Feb 19, 2010 11:51 pm

ma nismo se razumeli, mozda se ja nisam izrazio najbolje, nisam mislio na osnivanje lige, vec evropskog takmicenja koji bi bilo trece po rangu, posle lige sampiona i kupa uefa, da bi sto vise nasih klubova igralo internacionalne utakmice a ne samo partizan i zvezda, samo sto bi to takmicenje bilo sastavljeno od balkanskih zemalja jer ipak ne mozemo mi da se merimo sa zapadnim ligama.
ostala bi naravno nasa liga sa partizanom,zvezdom, i svih ostalih 16. ja mislim da bi to bilo bolje nego pravljenje regionalne lige koja bi se vodila kao nasa domaca, u kojoj bi igrali samo partizan i zvezda.
Back to top Go down
BlueBoy

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Sat Feb 20, 2010 4:30 pm

Ааа то, тотално се нисмо разумели... Very Happy Све време сам мислио да говориш о лиги која би раздвојила јаче и слабије српске екипе (Регионална лига)...

Quote :
nisam mislio na osnivanje lige, vec evropskog takmicenja koji bi bilo trece po rangu, posle lige sampiona i kupa uefa, da bi sto vise nasih klubova igralo internacionalne utakmice a ne samo partizan i zvezda, samo sto bi to takmicenje bilo sastavljeno od balkanskih zemalja jer ipak ne mozemo mi da se merimo sa zapadnim ligama.

Па да, то би отприлике била Лига Шампиона за подручје Балкана. Слажем се с тобом, свакако би било више простора за наше клубове што би аутоматски довело и до повећања квалитета целе лиге... Мада, мало вероватно је да ће се то остварити. Изгледа ће још дуго наши тимови испадати у другој фази квалификација за ЛШ и ЛЕ...
Back to top Go down
BlueBoy

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Mon Feb 22, 2010 2:23 am

Владан Лукић: РЕГИОНАЛНА ЛИГА - ГЛУПОСТ!
Прочитајте, ето стручног и по мени врло исправног мишљења о Југословенској лиги!
Камо среће да сви клубови овако размишљају...
Back to top Go down
ONLY BLUE

Broj poruka : 168
Datum upisa : 2009-11-09

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Mon Feb 22, 2010 3:37 pm

Pa normalno da je glupost... lol!
Back to top Go down
vaga

Broj poruka : 2
Datum upisa : 2010-03-12

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Fri Mar 12, 2010 2:45 pm

Zeljko wrote:
O utiscima nemogu da pricam jer ne zivim u Srbiji ali bih imao predloga u vezi ove akcije.

Svidja mi se ovo sa posetom skolama ali takodje mislim da bi bilo lepo ako bi recimo decu (i njihove roditelje) iz skole koju posetite pozvali u goste na sledecem mecu .
Trebalo bi napraviti jedan klupski bilten (novinu)"JAGODINA NAVIJA"koji bi izlazio mesecno i koji bi pisao o odigranim utakmicama,o treninzima,izvestavo kako su prosla gostovanja u "tom i tom "gradu i sve to potkrepio slikama pa onda intervjui sa igracima itd..itd...

Ova ideja o biltenu mi se sviđa. Siguran sam da bi mogla da zaživi.
Back to top Go down
http://stovaristevaga.rs/
BlueBoy

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Fri Mar 12, 2010 4:01 pm

Зашто нико не обавештава да је управа коначно подржала навијаче и омогућила им бесплатан одлазак на гостовања? Нико то не помиње, ја данас видео папир у кладионици где каже да ће одлазак на гостовање Младом раднику бити бесплатан, аутобусом који полази у 11 сати из Хотела Јагодина... Свака част управи на овом потезу, али требало би обавестити навијаче о томе на адекватан начин.
Back to top Go down
ONLY BLUE

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Fri Mar 12, 2010 5:35 pm

BlueBoy wrote:
Зашто нико не обавештава да је управа коначно подржала навијаче и омогућила им бесплатан одлазак на гостовања? Нико то не помиње, ја данас видео папир у кладионици где каже да ће одлазак на гостовање Младом раднику бити бесплатан, аутобусом који полази у 11 сати из Хотела Јагодина... Свака част управи на овом потезу, али требало би обавестити навијаче о томе на адекватан начин.

jel je to sigurno???
Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re   Sat Mar 13, 2010 4:49 pm

Pitao sam, nemam nikakvih informacija u vezi toga. Ne znam sta si video, ali to nije poteklo iz kluba. Shocked
Back to top Go down
ONLY BLUE

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Sat Mar 13, 2010 5:41 pm

e sad sam zbunjen... confused
Back to top Go down
BlueBoy

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Sat Mar 13, 2010 11:31 pm

У једној кладионици (да не рекламирам сад) док сам уплаћивао тикет позади је стајао један повећи папир где јасно пише да ће се превоз навијача Јагодине за меч Млади радник-Јагодина вршити и то бесплатно поласком аутобусом у 11 сати испред Хотела Јагодина. Дал је могуће да нико из клуба не зна ништа о томе? И ја сам збуњен мало... confused silent
Back to top Go down
mikiaki04

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Thu Mar 18, 2010 12:09 pm

Admine, da li ce i za utakmicu sa Borcem ulaz biti besplatan? Pitaju me ovamo neki ljudi, pa ja hajde da potrazim informaciju na pravom mestu.
Poz cheers
Back to top Go down
зор

Broj poruka : 2
Datum upisa : 2010-03-18

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Thu Mar 18, 2010 1:52 pm

Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re   Thu Mar 18, 2010 9:33 pm

Quote :
da li ce i za utakmicu sa Borcem ulaz biti besplatan?

Ne Neutral
Back to top Go down
mikiaki04

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Thu Mar 18, 2010 10:05 pm

OK. Hvala na informaciji Arrow
Back to top Go down
Evil

Broj poruka : 42
Datum upisa : 2010-01-19

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   Thu Mar 18, 2010 11:24 pm

Mislim da bi od kluba bilo lepo da pocasti verne navijace,mislim sve gledaoce,bar jednom mesecno sa besplatnim kartama,znam da je to za klub finansijski gubitak ali za popularizaciju fudbala i samog kluba i punog stadiona to se itekako isplati?!
A osim toga mozda i ako se moze naci sponzor koji moze da kupi celi stadion pa da i klub i navijaci budu na dobitku?! Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Iznesite utiske, predloge...   

Back to top Go down

Iznesite utiske, predloge...
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next